MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

Pohodlí převážilo nad naklizeností. Návštěvy už k Novákovým nechodí tak často a tak se obývák proměnil v pohodlné místo. Ve všední den stráví průměrný Čech v obýváku 5 hodin, o víkendu a svátcích 10 hodin a jen výjimečně je v pokoji někdo sám nebo s někým mimo rodinu.

Když stará pohovka začala dosluhovat, Novákovi raději koupili novou a rovnou o něco větší. A fikaně přidali podnožku, aby se i paní Nováková mohla u televize natáhnout. Taky už si zaslouží trochu zpomalit.

Na pohovce nechybí polštáře a deky, kterým Novákovi v poslední době přišli na chuť. Ani jedno každopádně není dekorace – mají je hezky přichystané na místech, kde nejčastěji polehávají (tedy tam, odkud je nejlépe vidět na televizi). Jeden by až řekl, že ty polštáře jsou ke gauči přišité, jejich poloha se skoro nemění.

Pohodlí nade vše, znamená taky to, že vše důležité je na dosah. Ať už se jedná o prodlužky na opěrkách pohovky (na každé jedna, ať se Novákovi nemusí hádat, kdo si telefon dobije první), nebo o nezbytnosti, jako jsou papírové kapesníky, krém na ruce, nosní kapky a další věci, které bychom dřív našli spíš schované v šuplíku a ne všem na očích.